Třída Žabičky

Langerová Lucia

Pekárková Monika

„Když jsi kamarád, tak pojď si s námi hrát …. “

Ahoj, jsme holky a kluci ze třídy „Žabiček“. Pro letošní školní rok je nás tu zapsáno 13 dětí.

Pro naše dopolední hry máme k dispozici krásnou, prostornou, sluníčkem a našim smíchem prosvětlenou třídu, kterou najdete v přízemí školní budovy, v její levé části.

Po příchodu do naší třídy nás nejčastěji najdete v herně stavět nejrůznější domečky či vlakové dráhy, ale také rádi hrajeme loutková a vlastní divadelní představení, nebo si vaříme v naší krásné kuchyňce a staráme se o panenky, jak o živá miminka. U stolečků na nás každý den čeká nějaké tvořivé hraní s nejrůznějším přírodním či výtvarným materiálem. Moc rádi kreslíme, malujeme a lepíme. Vždyť tvoření je tak zábavné!

V komunikačním kruhu si pak společně s žabákem Kvakem a jeho nezbedným kamarádem Kvokem vyprávíme všechna možná i nemožná dobrodružství. Nezapomeneme se vždy protáhnout a prodýchat, pěkně od plic si spolu zazpívat a zahrát nějakou z našich báječných her. A že už jich umíme!

A pak svačinka a hurá ven, za poznáním přírody, protože každé roční období má pro nás připravené nějaké překvapení a že jich letos nebude málo. Nad podzimní krajinou se proletíme s dračí rodinkou, tajemství zimních spáčů nám prozradí listový skřítci, s vílami si zatančíme na jarní rozkvetlé louce ….. zkrátka nudit se během roku rozhodně nebudeme.

O školce

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Na svatého Jiří rodí se jaro.