Zdravě a chutně v naši jídelně

Dětem je poskytována plnohodnotná strava (plníme program Skutečně zdravá škola www.skutecnezdravaskola.cz. Samozřejmostí je dostatečný pitný režim. V současné době se snažíme o získání bronzového certifikátu.

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.