Třída Motýlci

Kučerová Alena

Pěkná Lucie

"Poletuje motýl tiše, křidélka má jako z plyše, dosedne na kytičku, odpočívá chviličku."

Říkáme si Motýlci a je u nás  zapsáno 17 dětí ve věku 3– 4 let. Někteří kamarádi jsou ve školce prvně a my se moc těšíme na naše první poznávaní.

Naše třída se nachází v prvním patře budovy. Je situovaná na severovýchod. V přední části jsou stolečky se židličkami pro praktické a výtvarné činnosti. Zadní, větší část slouží jako hrací plocha a prostor k odpočinku. Nábytek je rozmístěný tak, aby nerušil naše hry , ale naopak nás vede k vytváření různých situací a motivuje  k zajímavým činnostem. K dispozici  máme dostatek hraček, stavebnic a skládaček vhodných pro náš věk. Moc rádi malujeme, cvičíme a zpíváme,  a proto když si chceme zanotovat, jdeme do jídelny, kde máme klavír. Koupelnu s umyvadly a záchody nemáme samostatnou, ale dělíme se o ni s kamarády z „Berušek“. V šatně stojí skříňky. Veškeré stolování se uskutečňuje v  jídelně, kde nás paní učitelky  vedou k samostatnosti a sebeobslužnosti. Po celý den máme k dispozici pitný režim.

A jak vypadá náš běžný den?

Ráno do 7 hod. se  scházíme  ve třídě „Myšek“  a  po příchodu pí.učitelky odcházíme do své třídy. Nejdříve probíhá volná hra na koberci nebo u stolečků, poté se scházíme v  ranním komunikativním kruhu, kde probíhají naše ranní rituály. Také se zde dozvíme, jak bude vypadat den a máme prostor se podělit o své zážitky. Po hygieně  je připravena svačina. Z jídelny jdeme zpátky do své třídy a čeká nás plánovaná, řízená činnost, na kterou se již od rána moc těšíme. A pak už hurá ven. Venku pobýváme buď na školní zahradě nebo podnikáme procházky po blízkém okolí. Po návratu z vycházky následuje opět hygiena a oběd. Před odpočinkem na lůžku nám paní učitelka čte nebo vypráví pohádku. Den ve školce se blíží ke konci a tak se odpoledne při různých činnostech již rozcházíme a to buď  ze své třídy a nebo ze třídy „ Berušek“.

Při plánování programu vycházíme paní učitelky z individuálních zvláštností dětí. Rodiče jsou v naší třídě kdykoliv vítaný a mohou se těšit i na společné akce, které pro ně připravujeme.