Třída Koťátka

Filipová Jana

Týřlová Nikola

„ Koťátka i bez maminky, jídlo, hraní zvládnou vždycky. Žádné slzy, jenom smích u „koťátek“ má vždy znít.“

Jmenujeme se „ Koťátka“ a v naší školce jsme ze všech dětí nejmladší.  Naše paní učitelky se budou snažit, abychom si co nejdříve a nejsnáze zvykly na přechod z domova, od maminek a tatínků. Budou nám vytvářet nové a příjemné prostředí, do kterého se budeme  chtít každý den rádi vracet. Naučíme se sebeobsluze, seznamíme se s novými kamarády i dospělými, s novým prostředím a hlavně s tím, jak to ve školce chodí. Budeme si tu kreslit, malovat, vyrábět a zpívat.

A jak to v naší třídě vypadá a kde nás najdete?

Nacházíme se v přízemí budovy v pravé části. V šatně máme každý svoji skříňku. Třída má prostor pro stolování u stolečků, hru na koberci, hru v koutcích (kadeřnictví, kuchyňka, domácnost, dětská knihovna, konstruktivní, výtvarný a klidový), malou umývarnu se sprchou a šatnu. Vše je uzpůsobeno našemu věku. Hračky a hry máme v dosahu, nebo nám je na požádaní podá paní učitelka.Svoje výrobky si můžeme vystavit v šatně a tím se pochlubit rodičům.

Při plánování programu vycházíme z individuálních zvláštností dětí. Rušné činnosti se střídají s klidovými.

A jak se scházíme?

Ráno se  sejdeme  ve třídě Myšek , po příchodu pí. uč. odcházíme do své třídy a po vycházce přecházíme na oběd do společné jídelny.

Rodiče mohou kdykoliv navštívit naší třídu, pí. učitelka se snaží denně s rodiči hovořit.

Společně pro ně připravujeme několikrát do roka společná odpoledne.

O školce

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.