Třída Ježci

Hájková Helena

Příhodová Iveta

Ježek je jak jehelníček, místo očí má pár sklíček. Ježka máme všichni rádi, jenom se nám špatně hladí.

Třída se nachází v přízemí nově postaveného pavilonu a je situovaná na severovýchod a její provoz  byl zahájen 1.9. 2020. Je zde zapsáno  20 dětí.

Do třídy se vchází ze šatny, kde má každý svoji skříňku a značku. Celá naše třída je velmi prostorná, krásně barevná a prosvětlená. V části napravo jsou dětské stolečky se židličkami, kde si děti kreslí, malují, modelují, tvoří z různých materiálů, nebo skládají puzzle. Hned vedle  při stěně je umístěn dětský motivační nábytek – prostorná kuchyňka a pracovní ponk s nářadím ( sloužící k polytechnické výuce),  a také k námětovým hrám dětí. Protože mají děti rády různé výtvarné experimenty, je všude položené  linoleum, jen v levé části třídy jsou položené 2 kusové koberce určené pro hry, komunitní kruh, cvičení a činnosti na zemi. Vše je v dostupné  výšce, takže si samy mohou volit hračku pro svoji hru. Velmi oblíbené jsou i dětské koutky, např. stoleček s měkkými taburetkami a sedacími vaky, kde si mohou prohlížet knížky, hrát s panenkami, povídat si s kamarádem a nebo jen tak relaxovat. Dále Mašinka, skládající se z několika barevných částí, jež lze využít jak na sezení, tak i k jiným hrám a činnostem. Ve třídě jsou dva přenosné divadelní paravany, které mohou využít děti i paní učitelky k dramatizaci či hraní oblíbených pohádek. V sestavě tří velkých skříní s barevnými dvířky jsou uložena lůžka a lůžkoviny k odpolednímu odpočinku pro všechny děti. Stěna situovaná do zahrady školky je celá prosklená, což nám umožňuje např. pozorovat počasí či změny v přírodě během střídajících se ročních období. Třída je vybavena velkým nástěnným televizorem, dvd přehrávačem a audio systémem.

Třída má i svoji novou umývárnu s umyvadly, zrcadly a WC, která je rovněž barevná a prostorná. Do umývárny a na WC je možnost vstupu jak ze třídy, tak i ze šatny. Dětem je celodenně zajišten pitný režim, mají k dispozici vlastní hrneček a nádobu se šťávou či čajem. Pití nám zajišťují paní kuchařky.