Třída Berušky

Dederová Hana

Solnařová Alena

"Beruška jsem, bydlím v trávě, kamaráda hledám právě. Honička a schovávačka, to je pro mě dobrá hračka. Když mě najdeš budu ráda, že budu mít kamaráda."

Ahoj, jmenujeme se Berušky. V letošním roce je nás zapsáno 16, z toho 11 kluků a  5 holek ve věku 4 - 4,5 let.

Naše třída se nachází v prvním patře budovy, je situovaná na jih. Je zde celodenní provoz od 7.00 – 15.30 hod. V levé části třídy jsou stolečky se židličkami určené pro praktické a výtvarné činnosti dětí. Rovněž  slouží ke společenským hrám a klidovým činnostem po obědě při rozcházení dětí. Pravá, větší část slouží jako hrací plocha a po obědě rovněž jako prostor k odpočinku. Nábytek je rozmístěný tak, aby nerušil naši hru, ale naopak nás vede k vytváření různých situací a motivuje je k zajímavým činnostem. Máme k dispozici dostatek hraček, stavebnic a skládaček vhodných pro náš věk. Je zde prostor pro práci u stolečků, hru na koberci, hru v koutcích, např. kadeřnictví, kuchyňka, domácnost, dětská knihovna, konstruktivní, výtvarný a klidový /na koberci nebo u stolků /. Všechny hry a hračky máme v dosahu. Rušné činnosti se střídají s klidovými. Hudební aktivity probíhají v jídelně, kde je klavír. Koupelna, o kterou se dělíme s dětmi ze  3.třídy, s umyvadly a záchody je hned přes chodbu na proti třídě. Na chodbě máme šatní skříňky. Veškeré stolování uskutečňujeme v jídelně – pí.uč.nás vedou k samostatnosti sebeobsluhování při stolování. Po celý den máme k dispozici pitný režim. V naší třídě se střídají dvě paní učitelky. Ráno do 7.00 hod. se  scházíme v 5. třídě, po příchodu pí.uč.odcházíme do své třídy. Ve třídě probíhá volná hra dle našeho přání , řízené a spontánní pohybové aktivity , didakticky řízené činnosti , smyslové hry , logopedické chvilky aj., komunitní kruh , při kterém se společně přivítáme, sdílíme zážitky, nasloucháme si . Po svačině následují didakticky řízené činnosti (záměrné i spontánní učení ) .Pobyt venku probíhá na školní zahradě nebo podnikáme procházky po blízkém okolí Divišova. Též je k dispozici školní hřiště u místní ZŠ nebo blízký park .Oběd máme ve školní jídelně společně s 5. třídou. Po obědě se těšíme na odpočinek na lůžku, četbu knih, poslech pohádek, individuální činnosti ,didakticky cílené činnosti .V odpoledních hodinách probíhají spontánní hravé činnosti ve třídě, námětové hry či výtvarné aktivity, v případě pěkného počasí jsme na školní zahradě.